top of page
Nová fotografie do KRKO sekce.jpg

Víkendový skialpový kurz
v Krkonoších

Od pátečního do nedělního večera toho s Freeride Compass zvládneš opravdu hodně. Naučíme tě zacházet s vybavením a ukážeme ti správnou techniku pro výstup i sjezd. Předáme ti znalosti o lavinách a plánování túr. Dozvíš se zajímavé rady, tipy a triky, potkáš nové lidi se stejným zájmem a můžeš se inspirovat, kam vyrazit za skialpem. Po tomto kurzu se posuneš zase o kus dál ke svým vysněným vrcholům ve velkých horách.

Co zažiješ na kurzu
v Krkonoších

Od pátku do neděle jsme si připravili vydatný program, který z tebe udělá skialpinistu. V pátek se celá skupina sejde na horské chatě (chata viz. termíny), kde se společně seznámíme a dáme si pivo. Ve zkratce si povíme o skialpinismu a řekneme si plány na víkend. Naše kempy jsou hlavně prakticky orientované. Sobotu i neděli chceme strávit potulováním krkonošskou přírodou. Plánujeme túry, které budou nejlépe odpovídat sněhovým podmínkám, počasí, ale i zdatnosti účastníkům kempu. V průběhu sobotní túry si ukážeme, jak efektivně využít skialpové lyže, čemu se vyvarovat a jak řešit krizové situace v terénu. Naučíme tě efektivně stoupat, dělat otočky a rádi poradíme i s technikou sjezdu. Současně se budeme pohybovat po krkonošských skialpových cestách a určitě si užijeme i pár hezkých oblouků. V sobotu večer si uděláme přednášku o lavinách, abys dobře pochopil tuto zásadní problematiku z teoretického hlediska. V neděli se vydáme na další skialpovou túru. Cestou si vyzkoušíš lavinové vyhledávání v praxi. Naučíš se hledat zasypaného a řekneme si, jak tuto situaci nejlépe zvládat. Jsme přesvědčeni, že po tomto víkendovém kurzu se z tebe stane samostatný skialpinista, který se bude bezpečně pohybovat v českých horách. Bude si uvědomovat možná rizika a respektovat pravidla bezpečného pohybu. Účastník našeho kurzu získá informace, které mu poslouží k seberozvoji ve skialpové disciplíně. Řekneme ti, co dělat dál, co si přečíst a jak postupovat, aby ses mohl s radostí vydat za svými vysněnými sjezdy a vrcholy.

Veškeré vybavení na kurz a skialpy 

si zajišťuje účastník.

S výběrem a půjčením rádi pomůžeme.

IMG_5974.jpg

Ubytování a strava

Naše kurzy se odehrávají na 2 místech. Záleží na vybraném termínu. Obě horské chaty - Medvědí bouda a Bouda u Bílého Labe - disponují podobnou vybaveností. Vlastní postel a polopenze k tomu. Ubytování i strava se platí na místě přímo chataři. Na obě chaty není možné dostat se vlastním autem. V obou variantách se parkuje na záchytném parkovišti, ze kterého je potřeba dojít na skialpech nebo pěšky. Není to nic náročného, společnými silami to zvládneme.

Termíny

Termíny skialpových kurzů v Krkonoších

IMG_1703.heic

09. - 11.02.2024
BOUDA BÍLÉ LABE

Kopie souboru naopaq_image_168.jpg

16. - 18.02.2024
MEDVĚDÍ BOUDA

VOLNÁ MÍSTA: 4

Cena skialpového kurzu - placeno při rezervaci

Servis a organizace - 2 certifikovaní instruktoři

3.500 Kč

Další náklady - platba místním poskytovatelům služeb

Ubytování s polopenzí za 2 noci

1.600 Kč *

Platbu za cenu položek označených * provádí účastník kurzu na místě dle předem smluvené ceny při rezervaci účasti na kurzu. Platba jde přímo poskytovateli ubytovacích a stravovacích služeb.

V ceně není zahrnuto zapůjčení skialpového a lavinového vybavení. Toto vybavení si musí účastník obstarat sám.

bottom of page